Kuchnia w dwóch stylachKuchnia w dwóch stylach

Kuchnia ma być przede wszystkim pomieszczeniem funkcjonalnym – to jej najważniejsza rola w domu. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy zwracać uwagi na jej aspekt wizualny. W kuchni, tak jak w każdym innym pomieszczeniu, powinniśmy się dobrze czuć, więc warto również zadbać, żeby jej styl pasował do naszej osobowości. Gdy już zdecydujemy, jaki najbardziej nam odpowiada, zdecydowanie łatwiej będzie się wtedy zdecydować na meble kuchenne. Komplety to wspaniały pomysł, jeśli już wiesz dokładnie, na jaki styl się decydujesz. Nie masz pomysłu? Poniżej prezentujemy propozycje na najbardziej aktualne trendy w dekoracji wnętrza kuchni. 

Styl skandynawski

Styl skandynawski w dekoracji wnętrz rządzi już od kilku sezonów. Nic dziwnego – ta minimalistyczna estetyka jest bardzo praktyczna i stosunkowo łatwo zaaranżować dowolne pomieszczenie w ten sposób. Jeśli chcesz urządzić kuchnię w tym stylu, powinnaś skupić się na naturalnych kolorach ziemi, a także na ekologicznych materiałach, z których będą zrobione dodatki i dekoracje. Nie powinnaś także przesadzać z ich ilością, gdyż w tych aranżacjach kładzie się szczególną wagę na oszczędność. Dzięki temu, sprzątanie takiego miejsca zajmuje mniej czasu, za co z pewnością nieraz będziesz sobie wdzięczna. 

Styl industrialny 

Styl industrialny przywodzi na myśl modne, loftowe apartamenty z amerykańskich filmów. Goła cegła, oszczędność formy i dodatki w surowym stylu – na to powinnaś postawić, jeśli podoba Ci się ten styl. Nie chcesz skuwać ściany? Na szczęście nie musisz decydować się na takie radykalne kroki. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele tapet imitujących cegły w różnych kolorach. Jeśli wybierzesz ten styl, postaw na modernistyczne dodatki, które podkreślą nowoczesny charakter wnętrza. 

Zanim zaczniesz myśleć o kupnie mebli, zdecyduj się na styl, który najbardziej będzie odpowiadać Twojemu gustowi. Dzięki temu otrzymasz kompas, który pomoże Ci w wyborze najbardziej odpowiednich dla Ciebie mebli. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *